Soru sorabilmek için 300 puana ulaşmanız gerekmektedir.
Sitemizi ilk defa ziyaret ediyorsun . Bizi onurlandırdın , umarım sana kaliteli bilgiler sunabiliriz.
0 oy
14 gösterim
Bilgisayar kategorisinde (8.4k puan) sordu

Kullanıcı Tanımlı BAPI Kurumu

Etkin olduğu alan: 
SAP ERP

Özet: 
Burada okuyacağınız kullanıcı tanımlı BAPI kurumuna ve bunu test etmeye dair basit bir rehberdir. 5 ayrı aşamadan oluşan ve 30 adet adım ile anlatılan bu rehbere hemen her bir karşılaşacağınız ekran görüntüsü de dahil edilmiştir. Okuyucuların temel bir ABAP ve Fonksiyon Modülü (Function module) bilgisi olması da metinin yararlı olması açısından faydalı olacaktır. 


İçerik Tablosu: 
1. Aşama: SE11 üzeri bir yapının (structure) oluşumu.
2. Aşama: SE37 üzeri fonksiyon modülünün (function module) oluşumu. 
3. Aşama: SWO1 üzeri iş objesinin (business object) oluşumu.
4. Aşama: BAPI Explorer üzeri kurulan BAPI’nin izlenmesi. 
5. Aşama: BAPI’nizi test edin.Önsöz: 
Business Application Programming Interface (BAPI) kesin olarak tanımlanmış, R/3 gibi faliyet başvuru sistemleri (business application systems) üzeri işlem ve verilere erişim sağlayan bir arayüzüdür. BAPI’ler SAP işletme (business) obje türlerinin API metodları olarak tanımlanmaktadırlar. Bu işletme obje türleri ve bunların BAPI’leri Business Object Repository (BOR) içerisinde açıklanıp, muhafız edilmektedirler. Bir BAPI bir fonksiyon modülü (function module) olarak uygulanır ve Function Builder içerisinde muhafız edilir ve açıklanır.

Diğer programlar ve dış uygulama (external application) sistemleri üzeri R/3 sistemi içerisinde BAPI’ler aratılabilir (call). BAPI’ler işletme uygulamalarının (business applications) iletişim standartlarıdır. BAPI arayüzü teknolojisi aşağıda listelenen gelişimlerin temelini oluşturmaktadır:■ Yeni R/3 bileşenleri, örneğin Advanced Planner ve Optimizer (APO) ve Business Information Warehouse (BW).

■ Non-SAP software.

■ Legacy sistemleri.

■ Business Framework kapsamında R/3 içerisinde bileşenlerin izole edilmesi.

■ Application Link Enabling (ALE) kullanılarak asynkron bağlantılar ile dağıtılmış R/3 senaryoları.

■ Internet Application Components (IACs) kullanılarak R/3 sistemlerinin internete bağlanması. 

■ R/3 sistemi içim front-end olarak PC programları, örneğin: Visual Basic (Microsoft) veya Java (IBM) için Visual Age. 

■ Sistem sınırlandırmaları dışına uzanan Workflow uygulamaları. 
<br s

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 21 gösterim
28 Ağustos Bilgisayar kategorisinde kt (8.4k puan) sordu
0 oy
0 cevap 14 gösterim
28 Ağustos Bilgisayar kategorisinde kt (8.4k puan) sordu
0 oy
0 cevap 19 gösterim
28 Ağustos Bilgisayar kategorisinde kt (8.4k puan) sordu
0 oy
1 cevap 24 gösterim
0 oy
0 cevap 17 gösterim

153 soru

102 cevap

10 yorum

204 üye

acik-port aireplay-ng akinci-yazilimi all-of-domain-attack api-nasil-alinir api-nedir aselsan-yazilim audit-guvenlik-denetim-araci bapi-kurulumu benzocaine bilgisayar-denetim-araci bilincalti-nedir blackhat-seo busbar buy calistir-komutlari cmd-attrib cmd-delphi cmd-komutlari command-komutlari cryptominer-nedir ddos-attack ddos-korunma decrypt delphi delphi-apk-muzik delphi-build delphi-clean delphi-community-edition-download delphi-copy delphi-database delphi-db delphi-deploy delphi-fmx delphi-image delphi-list delphi-mobile-slide delphi-music delphi-muzik-gomme-yerlestirme delphi-overflow delphi-uygulama-izinleri devaudit-nedir domain-saldiri dos-attack dos-attrib dos-korunma doscommand-delphi dress elektro-bomba elmastan-saglam-madde emb emp fake-numara fake-number fake-whatsapp firemonkey fmx godaddy-indirim godaddy-kupon godaddy-yenileme gunes-sistemi-tess hayvan-robotlar herve iha-yazilimi interposer-class-nedir-nasil-kullanilir kuzgun-yazilim leger lidocaine manyetik-bomba misir-robot nano-robotlar nasa-tess patlamis-misir-robotu port-kapatma pubg-ban pubg-ban-nasil-kaldirilir pubg-banned python-os-process-parameter seo-analizi seo-spam-nedir-kurtulma sha512-encrypt-sha512 sha512-çözme sha512-şifreleme siha-yazilimi sinergoloji-nedir sinyal-yansitici-boya-nedir-nerelerde-kullanilir-nerelerde-bulunur unescape-nedir url-kısaltıcı-kullanımı uses-permissions-delphi uydu-tess wifi-card wifi-dos-attack wifi-kart-hazirlama wifi-saldiri wifi-saldiri-mantigi wifi-saldiri-ogrenme wordpress-acik-kapatma wordpress-disclosure wordpress-path-acik-kapatma wordpress-php
4 Online
0 Member And 4 Guest
Today Visits : 913
Yesterday Visits : 2668
All Visits : 330036
...