Soru sorabilmek için 300 puana ulaşmanız gerekmektedir.
Sitemizi ilk defa ziyaret ediyorsun . Bizi onurlandırdın , umarım sana kaliteli bilgiler sunabiliriz.
0 oy
26 gösterim
Absürd Sorular kategorisinde (8.5k puan) sordu

Sinergoloji Nedir?

Bir ilişkide aslolan söylenmeyenleri duymaktır. Söylenmeyenleri duymamızı sağlayacak olan ise bedensel hareketler ve tavırlardır. Sinergoloji ’yi bir teşbih(benzetme) ile anlatacak olursak ,bir çoban veya çiftlik sahibi için hayvanlarının davranışları bazen ona belirli şeyler söyler. Karşınızdaki kişide de istemdışı gelişen bedensel hareketleri yorumlama sanatı sinergolojidir. Bilinçaltı Nasıl Çalışır?

Bilinçaltı biraz da kontrolsüz,açığı olan bir depodur diyebiliriz.Kontrolsüz derken basit sanmayalım. Normal halde kontrollü ama o kontrolü biz elimize alırsak eğer o vakit bilinçaltının açığını yakalamış oluruz. 

Bilinçaltı siz farkına bile varmadan etrafınızdaki dikkat çekici olayları veya sıradan olayları kaydeden gerektiğinde bu kaydı işleyen veya geri dönderen bir mekanizmadır diyebiliriz.

Bilinçaltını örnekle anlatacak olursam uykudan yeni uynamış bir sersem veya sorgulama yapmayan küçük bir çocuk diyebilirim.Kapasite konusunda önüne geçilemez ama saftır;bilinç ne derse ona inanır. 

Aslında bu başlığı detaylandıracak olursak beyinin yaşa göre aşamalarına gitmemiz gerekir. 0-6 yaş , 6-12 yaş , 12 yaş sonrası olmak üzere 3 aşama vardır. Kısaca değinecek olursak :

-Beyin, 0-6 yaş aralığında edindiği tüm deneyimleri ayırt etmeksizin kaydeder.
-Beyin,6-12 yaş aralığında yaşadığı deneyimleri 0-6 yaş döneminde oluşturulan çekirdek inançlar ile mukayese eder ve bir araya getirir.
-12 yaşından sonra insan, farklı deneyim ve duygularla karşılaştığı zaman hiç düşünmeden bilinçaltında bir genelleme yapar. Doğru olup olmadığını değerlendirmeden, 12 yaşından öncesine ait bilinçaltının aldırdığı karara göre hareket eder. 

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 20 gösterim
0 oy
0 cevap 1 gösterim
0 oy
0 cevap 1 gösterim
0 oy
0 cevap 17 gösterim
0 oy
0 cevap 18 gösterim
3 Ağustos kt (8.5k puan) sordu

155 soru

102 cevap

10 yorum

204 üye

acik-port aireplay-ng akinci-yazilimi all-of-domain-attack android-mantigi-nasil android-nasil-yazilir android-nedir android-yazilim api-nasil-alinir api-nedir aselsan-yazilim audit-guvenlik-denetim-araci bapi-kurulumu benzocaine bilgisayar-denetim-araci bilincalti-nedir blackhat-seo burpsuite-nedir-nasil-kullanilir busbar buy calistir-komutlari cmd-attrib cmd-delphi cmd-komutlari command-komutlari ddos-attack ddos-korunma decrypt delphi delphi-apk-muzik delphi-build delphi-clean delphi-community-edition-download delphi-copy delphi-database delphi-db delphi-deploy delphi-fmx delphi-image delphi-list delphi-mobile-slide delphi-music delphi-muzik-gomme-yerlestirme delphi-overflow delphi-uygulama-izinleri devaudit-nedir domain-saldiri dos-attack dos-attrib dos-korunma doscommand-delphi dress elektro-bomba elmastan-saglam-madde emb emp fake-numara fake-number fake-whatsapp firemonkey fmx godaddy-indirim godaddy-kupon godaddy-yenileme gunes-sistemi-tess hayvan-robotlar herve iha-yazilimi interposer-class-nedir-nasil-kullanilir kuzgun-yazilim leger lidocaine manyetik-bomba misir-robot nano-robotlar nasa-tess patlamis-misir-robotu port-kapatma pubg-ban pubg-ban-nasil-kaldirilir pubg-banned python-os-process-parameter seo-analizi seo-spam-nedir-kurtulma sha512-encrypt-sha512 sha512-çözme sha512-şifreleme siha-yazilimi sinergoloji-nedir sinyal-yansitici-boya-nedir-nerelerde-kullanilir-nerelerde-bulunur url-kısaltıcı-kullanımı uses-permissions-delphi uydu-tess wifi-card wifi-dos-attack wifi-kart-hazirlama wifi-saldiri wifi-saldiri-mantigi wifi-saldiri-ogrenme wordpress-path-acik-kapatma
5 Online
0 Member And 5 Guest
Today Visits : 111
Yesterday Visits : 2039
All Visits : 331272
...